Impiante Fotovoltaik

Pas nje eksperience dhe suksesi ne fushen e energjise diellore ne Itali, Albcover sjell ne Shqiperi, menyren me ideale te prodhimit te energjise elektrike me ane te "centraleve/impianteve fotovoltaike". Propozon per klientelen e saj impiante fotovoltaike te te gjitha llojeve.
lexo mė shumė

Panele Sandwich

Panele sandwich i termoizoluar me poliuretan espans per mbulim dhe veshje me trashesi te izoluesit poliuretan espans te ndryshėm dhe trashesi spesori llamarine te ndryshme Panele sandwich "fonasorbent" me veti te certifikuar kunder zhurmes dhe zjarrit
lexo mė shumė

Kapanone "Ēelsa ne Dore"

Pikerisht eksperienca shume vjecare ne sektorin e ndertimit dhe mbulimit kapanoneve industrial edhe me formulen "Ēelsa ne Dore" ka bere qe nevojat e konsumatorit dhe realizimit i objekteve te kerkuara, te ndiqet vazhdimisht hap pas hapi me nje staf profesionistesh shume te pergatitur.
lexo mė shumė

Produktet Italiane

Sistemet tona tė mbulesave tė ēative dhe veshjeve ansore,gjejnė interes tė vecantė si nė rastin e ndėrtimeve tė kapanoneve tė rinj, edhe nė rastė restaurimeve tė cative dhe veshjeve tė vjetra.
LLojeve te ndryshme te strukturave,cative te ndėrtesave, pas cdo inspektimi nė vend dhe pas projektimit te sistemeve me te pershtashme per cdo strukture.
Ne i japim klienteve tane mbulesa te reja fuksionale dhe cilesore qe perputhen me kerkesat e tyre si izolimi,estetika,zhurma etj per te arritur rezultatin final qe siguria dhe papershkueshmeria nga uje i cdo objekti te jete i garantuar

Zanafilla e Kompanisė

Nje kompani tashmė e sukseshme nė shtetin fqinj italian e krijuar nė vitin 2000
Vjen dhe nė Shqiėri me eksperiencėn dhe pėrvojėn evropiane sė tė ndėrtuarit nė mė shumė se 20 vjet
ne fushen e kapanoneve industrial.
mbulesave dhe veshje te kapanoneve metalik. energjise se rinovushme dhe aksesorve industrial

GREEN ENERGY

Ēdo ditė dielli ofron energji nė sasi mijėra herė mė tė mėdha sesa nevojat e tė gjithė njerėzimit.

Pas nje esperience dhe suksesi ne fushen e energjise diellore ne Itali Albcover sjell ne Shqiperi, menyren me ideale te prodhimit te energjise elektrike me ane te " centraleve/impianteve fotovoltaike".
[email protected]
Copyright © Albania Software
2013. All Rights Reserved.
Mbyll

KAPANONE "CELSA NE DORE"

Albcover sh.p.k projekton dhe realizon kapanone dhe konstruksione metalike celiku te te gjithe llojeve te lyera dhe te zinkuara ne te nzehte, sipas kerkesave te klienteles, struktura metalike industriale dhe civile te pergjithshme. Albcover sh.p.k me stafin e specializur i jep te gjithe klienteve, studim paraprak te pergjithshem te objektit, projektim dhe zbatimin final te tij deri ne perfundim te cdo lloji, strukture metalike, industriale ose civile. Profilet kryesore te kollonave dhe kapriatave qe perdoren jane HEA, HEB, IPE, tralicio etj., me permasa dhe madhesi te ndryshme. Persa i perket trareve te ēatise dhe te veshjeve anesore ( mureve) perdoren profile Z, C, U, omega etj.. Montimi i strukturave metalike behet totalisht me ane te bullonave prej celiku. Mbulimi dhe veshja e kapanonit per te pasur nje ambient sa me komfort, behet ne shumicen e rasteve me panel sandwich me isolues poliuretani espanso, lesh guri kunder zjarrit dhe zhurmave te trashesive te ndryshme sipas kerkesave. Kur kerkohet nje produkt me ekonomik nga ana e klienteve, ne mund te realizojm mbulimin dhe veshjen me llamarine te grekuar te lyer te garantuar me spesore nga 0.5 - 0.6 - 0.8 mm. Persa i perket elementeve te perthyer plotesues, dhe te ulluqeve te kapanoneve, mund t'jua ofrojme ne materiale te ndryshem, si llamarine e lyer e garantuar, alumin natyral ose I lyer, baker etj.. Te gjitha produktet qe trajton kompania jone ne shumicen e rasteve e kane prejardhjen nga kompanite me prestigjioze te prodhimit Italian, dhe jane qe te gjitha te certefikuara CE dhe me garanci sipas standarteve te bashkimit europian.

Fushat kryesore te aplikmit te konstruksioneve metalike jane:
 • Kapanone industriale metalike
 • Ndertesa dhe pallate me kostruksion metalik me veshje xhami
 • Qendra tregtare dhe biznesi me strukture celiku.
 • Impjante sportive celiku
 • Shtylla te tensionit te larte me strukture celiku
 • Stalla dhe struktura celiku per blektorine
Mbyll

Panele Sanwich

Albcover ju afron mbulesa dhe veshje me panel sandwich te te gjitha llojeve dhe materialeve, sipas kerkesave dhe nevojave tuaja, duke pershtatur me cdo objekt produktin e duhur. Ne kete fushe mbulesa dhe veshjet/muret i ndajme ne te izoluara dhe te pa izoluara.

Llojet kryesore te mbulesave veshjeve me panel sandwich te kapanonave qe ofrojme jane:
 • Panele sandwich i termoizoluar me poliuretan espans per mbulim dhe veshje me trashesi te izoluesit poliuretan espans te ndryshėm dhe trashesi spesori llamarine te ndryshme.
 • Panele sandwich "fonasorbent" me veti te certifikuar kunder zhurmes dhe zjarrit qe sherben per mbulim dhe veshje.
Te gjithe produktet qe kompania jone trajton, jane me prejardhje nga Italia me certifikim CE.
Mbyll

Impiantet Fotovoltaik

Pas nje eksperience dhe suksesi ne fushen e energjise diellore ne Itali, Albcover sjell ne Shqiperi, menyren me ideale te prodhimit te energjise elektrike me ane te " centraleve/impianteve fotovoltaike". Me nje esperienze 10 vjecare ne kete sektor ne Itali, propozon per klientelen e saj impiante fotovoltaike te te gjitha llojeve duke perdorur produkte nga me cilesoret ne tregun boteror, me garanzi dhe efikacitet te prodhimit te energjise diellore deri ne 25 vjet. Energjia diellore eshte energjia e vetme qė ne te gjithe boten mund tė shfrytėzohet nė mėnyrė tė decentralizuar, kudo qė ėshtė e nevojshme. Ndryshimi i klimės dhe furnizimi diicoltą detyruar pėr tė gjetur zgjidhje tė reja. Ēdo ditė dielli ofron energji nė sasi mijėra herė mė tė mėdha sesa nevojat e tė gjithė njerėzimit. Duke patur parasysh kerkesen perhere e ne rritje per energji elektrike, energjia diellore ėshtė menyra me ideale per prodhimin e energjise elektrike. Kjo energji e prodhuar ne menyren me natyrale nga dielli, eshte e pashtershme, e pastėr, e sigurt dhe nuk i nėnshtrohet krizave te ndryshme ekonomike. njė burim i pashtershėm i energjisė nė furnizimin me energji "tė pastėr" zero emisionet e "CO2" Me impiantet fotovoltaike brezi ynė tani ka mundėsinė historike pėr tė zgjidhur problemet e energjisė nė mėnyrė tė qėndrueshme nė botė.

Fushat e nderhyrjes dhe montimit te impianteve fotovoltaik jane:
 • Impiante Fotovoltaik per biznese dhe sipermarrje.
 • Impiante Fotovoltaik ne cati per shtepi dhe vila.
 • Impiante Fotovoltaik ne toke.

Pse energji diellore:
 • Nje burim fitimi parash kolosal, dhe nje bote me e paster.
 • Njė investim i sigurt dhe me avantazh te dyfishtė.
 • Shpėrblimin e tė gjithė energjisė sė prodhuar dhe kursimin e faturave.
 • Nje investim i pavarur nga ēdo zhvillim ekonomik.

Albcover ofron impiante fotovoltaik me celesa ne dore, si per bizneset dhe per familjet private duke perllogaritur e ndekur klientelen hap pas hapi deri ne perfundimin final te impianteve.
Mbyll

KAPANONE DHE KONSTRUKSIONE METALIKE

Albcover sh.p.k projekton dhe realizon kapanone dhe konstruksione metalike celiku te te gjithe llojeve te lyera dhe te zinkuara ne te nzehte, sipas kerkesave te klienteles, struktura metalike industriale dhe civile te pergjithshme.
Albcover sh.p.k me stafin e specializur i jep te gjithe klienteve, studim paraprak te pergjithshem te objektit, projektim dhe zbatimin final te tij deri ne perfundim te cdo lloji, strukture metalike, industriale ose civile.
Profilet kryesore te kollonave dhe kapriatave qe perdoren jane HEA, HEB, IPE, tralicio etj., me permasa dhe madhesi te ndryshme.
Persa i perket trareve te ēatise dhe te veshjeve anesore ( mureve) perdoren profile Z, C, U, omega etj..
Montimi i strukturave metalike behet totalisht me ane te bullonave prej celiku.
Mbulimi dhe veshja e kapanonit per te pasur nje ambient sa me komfort, behet ne shumicen e rasteve me panel sandwich qe eshte i perber me izolues poliuretani espanso,panel sandwich me lesh guri kunder zjarrit dhe zhurmave te trashesive dhe llojeve te ndryshme sipas kerkesave.
Kur kerkohet nje produkt me ekonomik nga ana e klienteve, ne mund te realizojm mbulimin dhe veshjen me llamarine te grekuar te lyer te garantuar me spesore nga 0.5 - 0.6 - 0.8 mm.
Persa i perket elementeve te perthyer plotesues, dhe te ulluqeve te kapanoneve, mund t'jua ofrojme ne materiale te ndryshem, si llamarine e lyer e garantuar, alumin natyral ose I lyer, baker etj..
Te gjitha produktet qe trajton kompania jone ne shumicen e rasteve e kane prejardhjen nga kompanite me prestigjioze te prodhimit Italian, dhe jane qe te gjitha te certefikuara CE dhe me garanci sipas standarteve te bashkimit europian.

Fushat kryesore te aplikmit te konstruksioneve metalike jane:
 • Kapanone industriale metalike
 • Ndertesa dhe pallate me kostruksion metalik me veshje xhami
 • Qendra tregtare dhe biznesi me strukture celiku.
 • Impjante sportive celiku.
 • Shtylla te tensionit te larte me strukture celiku.
 • Stalla dhe struktura celiku per blektorine
Mbyll

MBULESA KAPANONESH

Albcover ju afron mbulesa te te gjitha llojeve dhe materialeve, sipas kerkesave dhe nevojave tuaja, duke pershtatur per cdo objekt produktin e duhur .

Mbulimi dhe veshja e kapanonit per te pasur nje ambient sa me komfort, behet ne shumicen e rasteve me panel sandwich qe eshte i perber me izolues poliuretani espanso,panel sandwich me lesh guri kunder zjarrit dhe zhurmave te trashesive dhe llojeve te ndryshme sipas kerkesave.
Kur kerkohet nje produkt me ekonomik nga ana e klienteve, ne mund te realizojm mbulimin dhe veshjen me llamarine te grekuar te lyer te garantuar me spesore nga 0.5 - 0.6 - 0.8 mm.Llojet kryesore te mbulesave te kapanonave qe ofrojme jane:

 • Mbulesa me panel sandwich me izolues poliuretan espans, ose 2 fonasorbent" me lesh guri kundra zhurmes dhe zjarrit, me trashesi dhe spesor llamarine sipas nevojave dhe kerkesave tuaja
 • Mbulesa ekonomike me llamarine te grekuar dhe te lyer me ngjyra dhe spesor sipas nevojave dhe kerkesave tuaja;
 • Dritelejues.Mbulesa me panele te tejdukshem polikarbonati alveolare qe sherbejne per ndricimin natyral gjate dites te zonave te brendeshme te kapanonave dhe magazinave, duke bere te mundur nje kursim te konsiderueshem te energjise elektrike. Dritelejuesit mund te jene edhe te motorizuar me hapje automatike dhe vendosen ne pjesen e siperme te mbuleses/catise.Keto elemente sherbejne per levizjen e ajrit te ambientit te brendeshem, kalimin e tymerave gjate punimeve etj..
Kompania jone te gjithje punimet e mesiperme, i realizon me operatore qe kane nje histori dhe esperienze 15 vjecare pune ne Itali, duke garantuar nje cilesi te larte finale te produkteve, me standarte te Bashkimit Europian
Mbyll

Veshje Kapanonesh

Albcover ju afron veshje/mure te te gjitha llojeve dhe materialeve, sipas kerkesave dhe nevojave tuaja, duke pershtatur me cdo objekt produktin e duhur. Ne kete fushe veshjet/muret i ndajme ne te izoluara dhe te pa izoluara.

Mbulimi dhe veshja e kapanonit per te pasur nje ambient sa me komfort, behet ne shumicen e rasteve me panel sandwich qe eshte i perber me izolues poliuretani espanso,panel sandwich me lesh guri kunder zjarrit dhe zhurmave te trashesive dhe llojeve te ndryshme sipas kerkesave.
Kur kerkohet nje produkt me ekonomik nga ana e klienteve, ne mund te realizojm mbulimin dhe veshjen me llamarine te grekuar te lyer te garantuar me spesore nga 0.5 - 0.6 - 0.8 mm.


Llojet kryesore te veshjeve/mureve te kapanonave qe ofrojme jane:
 • Veshje me panel sandwich me izolues poliuretan espans, ose 2 fonasorbent" me lesh guri kundra zhurmes dhe zjarrit, me trashesi dhe spesor llamarine sipas nevojave dhe kerkesave tuaja.
 • Veshje ekonomike me llamarine te grekuar dhe te lyer me ngjyra dhe spesor sipas nevojave dhe kerkesave tuaja.
 • Realizim te dritareve ne mure me strukture profile alumini te thjeshte ose te isolur" taglio termico" me polikarbonat alveolare me trashesi 20 - 30 - 40 mm sipas kerkesave tuaja, qe ka nje veti mjaft te mire termoizolimi.
  Keto dritare mund t'jua ofrojme te mbyllura, me hapje mekanike, dhe hapje elektrike automatike.
  Dritaret ju sherbejne per ndricimin natyral gjate dites te zonave te brendeshme te kapanonave dhe magazinave, duke bere te mundur nje kursim te konsiderueshem energjise elektrike.
Kompania jone te gjithje punimet e mesiperme, i realizon me operatore qe kane nje histori dhe esperienze 15 vjecare pune ne Itali, duke garantuar nje cilesi te larte finale te produkteve, me standarte te Bashkimit Europian.
Mbyll

Panele Sanwich

Albcover ju afron mbulesa dhe veshje me panel sandwich te te gjitha llojeve dhe materialeve, sipas kerkesave dhe nevojave tuaja, duke pershtatur me cdo objekt produktin e duhur. Ne kete fushe mbulesat dhe veshjet/muret i ndajme ne te izoluara dhe te pa izoluara.

Llojet kryesore te veshjeve me panel sandwich te kapanonave qe ofrojme jane:
 • Panele sandwich i termoizoluar me poliuretan espans per mbulim dhe veshje me trashesi te izoluesit poliuretan espans te ndryshėm dhe trashesi spesori llamarine te ndryshme.
 • Panele sandwich "fonasorbent" me veti te certifikuar kunder zhurmes dhe zjarrit qe sherben per mbulim dhe veshje.
Te gjithe produktet qe kompania jone trajton, jane me prejardhje nga Italia me certifikim CE.
Mbyll

Ulluqe dhe elemente perthyes

Persa i perket, ulluqeve dhe shkarkueseve te ujerave te kapanoneve, elementeve te perthyer plotesues mund t'jua ofrojme ne materiale te ndryshem sipas kerkesave dhe nevojave te klienteve, si llamarine e lyer e garantuar, alumin natyral ose I lyer, baker etj..

Albcover ju ofron disa tipe ulluqesh me costo te ndryshme ne te cilen klientet tane do kene mundesi zgjedhje:
 • ulluk i izoluar qe sherben per izolimin e ambjentit te brendeshem te kapanonit. Ky tip ulluku nuk lejon formimin e kondensimit/bulezimit te ujit ne pjesen e brendeshme te ullukut, qe ne shumicen e rasteve krijon probleme te shumta ne ambientet e brendeshme te kapanonit/magazines. lluku i izoluar perbehet nga dy llamarina te lyera, nga llamarina e poshtme , izoluesi dhe llamarina e siperme. Llojet e izouesit mund te jene polisterol, poliuretan, lesh guri ose xhami ne vartesi te kerkesave.
 • ulluk i thjeshte me llamarine te lyer 0.6 mm me forma dhe permasa sipas nevojave
 • shkarkues llamarine te lyer 0.6 mm me gjithe elementet komplementues
Elementet te perthyer per veshje dhe mbulesa industriale jane:
 • llamarinat e lyera te perthyera spesore. 0.6 mm te dimensioneve dhe formave te ndrushme ne varesi te nevojave dhe kerkesave arkitektonike te veshjeve dhe mbulesave, qe ne te njejten kohe na garantojne tundra cdo infiltrimi uji dhe i japin strukturave nje efekt arkitektonik te kendshem.
Te gjithe produktet qe kompania jone trajton, jane me prejardhje nga Italia me certifikim CE.
Mbyll

Aksesore

Albcover ju ofron aksesore per veshje dhe mbulesa te kapanonave industrial me cilesi dhe garanzi CE prodhuar ne Itali.

Me poshte ju rendisim disa nga aksesoret qe trajtojme:
 • Vida metalike auto perforante te te gjitha llojeve dhe gjatesive, me guarnizon ne EPDM per sandwich, llamarine etj.
 • Silikon i cilesise se larte.
 • Riveta per qepjen e ulluqeve dhe pjeseve te perthyera te llamarinave.
 • Guarnicion i grekuar dhe jo ne EPDM.
Mbyll

Porta Industriale

Albcover sjell ne Shqiperi dhe sherben per klientelen e saj, porta industriale te isoluara te cilesise se larte me parametra te Bashkimit Europian, me trashesi 50 - 60 mm.
Ju ofrojme per kapanonet tuaja porta industriale te madhesive te ndryshme sipas permasave tuaja, me hapje me dore dhe elektrike anash, firzamonike, nga larte, me terheqje etj.
Albcover ben te mundur transportin dhe montimin e dyerve me skuadrat e saj te specializuara ne me shume se 15 vjet ne Itali.
Mbyll

Impiantet Fotovoltaik

Pas nje eksperience dhe suksesi ne fushen e energjise diellore ne Itali, Albcover sjell ne Shqiperi, menyren me ideale te prodhimit te energjise elektrike me ane te " centraleve/impianteve fotovoltaike". Me nje esperienze 10 vjecare ne kete sektor ne Itali, propozon per klientelen e saj impiante fotovoltaike te te gjitha llojeve duke perdorur produkte nga me cilesoret ne tregun boteror, me garanzi dhe efikacitet te prodhimit te energjise diellore deri ne 25 vjet. Energjia diellore eshte energjia e vetme qė ne te gjithe boten mund tė shfrytėzohet nė mėnyrė tė decentralizuar, kudo qė ėshtė e nevojshme. Ndryshimi i klimės dhe furnizimi diicoltą detyruar pėr tė gjetur zgjidhje tė reja. Ēdo ditė dielli ofron energji nė sasi mijėra herė mė tė mėdha sesa nevojat e tė gjithė njerėzimit. Duke patur parasysh kerkesen perhere e ne rritje per energji elektrike, energjia diellore ėshtė menyra me ideale per prodhimin e energjise elektrike. Kjo energji e prodhuar ne menyren me natyrale nga dielli, eshte e pashtershme, e pastėr, e sigurt dhe nuk i nėnshtrohet krizave te ndryshme ekonomike. njė burim i pashtershėm i energjisė nė furnizimin me energji "tė pastėr" zero emisionet e "CO2" Me impiantet fotovoltaike brezi ynė tani ka mundėsinė historike pėr tė zgjidhur problemet e energjisė nė mėnyrė tė qėndrueshme nė botė.

Fushat e nderhyrjes dhe montimit te impianteve fotovoltaik jane:
 • Impiante Fotovoltaik per biznese dhe sipermarrje.
 • Impiante Fotovoltaik per shtepi dhe vila.
 • Impiante Fotovoltaik ne cati dhe drejt per drejt ne toke.

Pse energji diellore:
 • Nje burim fitimi parash kolosal, dhe nje bote me e paster.
 • Njė investim i sigurt dhe me avantazh te dyfishtė.
 • Shpėrblimin e tė gjithė energjisė sė prodhuar dhe kursimin e faturave.
 • Nje investim i pavarur nga ēdo zhvillim ekonomik.

Albcover ofron impiante fotovoltaik me celesa ne dore, si per bizneset dhe per familjet private duke perllogaritur e ndekur klientelen hap pas hapi deri ne perfundimin final te impianteve.
Mbyll

Vince Ure

Kompania jone ofron shitje dhe montim te vincave ure te teknologjise italiane duke ju dhene nje produkt final te nje cilsie te lart dhe garanci CE ju ofrojm vinca ure me gjatesi dhe pesh ngrejtese te ndryshme sipas kerkese tuaj,montimi idhe kolaudimi vincave ure kryhet me operatore Italian, duke leshuar garanzi, dhe mirembajtje mbas montimit ne rast se kerkohet nga klientela.
Vincat ure qe ne trajtojme jane qe te gjithe te garantuar dhe me certifikim CE.